تبلیغات
golyasc60 - کارگاه آموزشی جهان بینی کنگره 60بادستورجلسه الهام از رمضان27/2/96به استادی ونگهبانی مهندس
 
golyasc60
درمان اعتیاد و درمان چاقی و رسیدن به تناسب اندام با روش DST
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علی کریمی
بنام خدا
دومین جلسه از دوره پنجاه و نهم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه الهام از رمضان در روز چهارشنبه 27 اردیبهشت ماه نود و شش به استادی و نگهبانی مهندس و دبیری همسفر زهرا راس ساعت 17 آغاز بکار نمود.
روز جمعه پاک تعطیل نیست.
لژیون های مالی که تشکیل شده اند، اطلاع داشته باشند، مبالغی که زده اند برای سال 1395 بوده است، کسانی در لژیون مالی سال 96 قرار می گیرند که حق عضویت خود را که مبلغ 5میلیون تومان است پرداخت کنند.
الآن هم قوانین لژیون های مالی اینگونه است، در سال بایستی پنج میلیون تومان پرداخت کنند و بایستی در طول سال یک نفر دیگر را عضو لژیون مالی نمایند. بنابراین تمام لژیون های مالی کنگره در تمام شعب توجه کنند که در سال جدید بایستی مبلغ جدید واریز شود. لژیون های مالی سعی کنند که قبل از ماه مبارک رمضان یک جلسه لژیون مالی برگزار کنند. 
امیدوارم حال همه شما خوب باشد، حال من هم بحمدلله خوب است. امروز چهارشنبه 27/2/96 است. دستور جلسه امروز ما الهام از رمضان است. 
ماه مبارک رمضان در کنگره 60، یک فضای دیگر است و مسئله روزه گرفتن و روزداری جزو سیستم سازمانی کنگره 60 است. همانطور که هفته همسفر و راهنما داریم، ماه رمضان هم داریم که این ماه را واقعاً جشن می گیریم.
این ماه واقعاً افراد کنگره 60 بهم نزدیک می شوند و صمیمیت بیشتر می شود، انسانها وقتی از یک سفره غذا می خورند، به یکدیگر نزدیکتر می شوند. 
من نمی خواهم ماه مبارک رمضان را از بعد مذهبی و عبادی مورد کاوش قرار دهم، ولی چیزی که مهم است این است که مسایلی مثل روزه و نماز، جهت بیهودگی نیست. در اسلام خودمان هیچکدام از مسایل عبادی جهت بیهودگی نیست، فقط صرفاً جهت ثواب نیست، شاید مسئله ثواب برای تشویق انسانها بوده است و یک تفکر غنی پشت سر این ماجراها وجود دارد. 
روز سه شنبه من تحت عنوان شهر وجودی صحبت کردم، در آنجا مسئله جسم را مطرح کردم، وقتی ما جسم را نگاه می کنیم به عنوان توده ای از گوشت و استخوان نگاه می کنیم، در صورتی که جسم یک شهر است، ما فقط در مغز و سر، نزدیک به 100میلیارد نورون داریم، شاید در جهان این تعداد جمعیت وجود نداشته باشد. هر هرکدام از این نورونها و سلولها هوشمند هستند، در این سیستم جسم، کارخانه های متعددی وجود دارد، کبد مثل یک پالایشگاه تهران است، چه بسا عظیم تر و بزرگتر. این جسم دو کار انجام می دهد، یکی از وارداتی که دارد، سوخت است، ما احتیاج به سوخت داریم. یک مسئله دیگر و بسیار مهم که شاید به آن توجه نمی کنیم، این است که این جسم در حال بازسازی است. فیزیولوژی و جسم ما همیشه در حال بازسازی و نوسازی است. قطعات بدن ما عمر جاودانه ندارند، فقط یک تیکه گوشت است. این گوشت نمی تواند 70 سال عمر کند، زبان بیشتر از یکسال نمی تواند عمر کند، این زبان هیچوقت از بین نمی رود، با اینکه دائماً در حال ساییده شدن است، ولی ساییدگی در آن وجود ندارد، چون دائماً خودش را بازسازی و ترمیم می کند. قلب مرتب عوض می شود و هر 11ماه یک مرتبه تمام سلول های ما عوض می شود. پس ما برای بازسازی بدنمان احتیاج به مواد اولیه داریم، ما احتیاج به انواع و اقسام مواد مثل روی، مس، منیزیم و پتاسیم و .... داریم. وقتی بدن در حال بازسازی است، اگر پتاسیم لازم دارد و شما به بدن پتاسیم نمی رسانید، ایجاد هزاران مشکل می کند. مهمترین چیزی که کمبود پتاسیم ایجاد می کند، شل شدگی پوست است و افتادن پلک هاست. پتاسیم است که پوست را به استخوان می چسباند. پس این جسم مرتب در حال بازسازی است. 
مسئله دیگر مایعات است. چای جزو مایعات نیست. نوشابه، قهوه جزو مایعات نیستند. اینها ماده هایی هستند که ادرارآور هستند، یعنی یک لیوان چای که می خورید، یک لیوان چای بهمراه یک مقداری مایعات بدن بصورت ادرار خارج می شود، یعنی در اصل اینها آب بدن را از بین می برند.
در بعضی شهرها مثل یزد، عرق فروشی هایی وجود دارد، مثل عرق نعناع، بهارنارنج، شاطره و ... شما انتخاب می کنید و داخل یک لیوان بزرگ می ریزند و یخ هم اضافه می کنند. مثل عرق بهارنارنج بهمراه شیره. 
الآن بهترین نوشابه ای که در تابستان می توانید استفاده کنید و مصرف کنید، همین عرقیجات است. یکی از بهترین نوشابه هایی که قدیم مورد استفاده قرار می گرفت، سرکه شیره بود. شیره انگور که بسیار مقوی است باضافه سرکه، بهترین و خوش طعم ترین نوشابه دنیاست. 
پس اگر برای بازسازی بدن، این مواد اولیه وارد بدن نشود، بعنوان انواع و اقسام مریضی ها خودش را نشان می دهد. برای اینکه چشم بتواند خوب ببیند، احتیاج به ویتامین آ دارد. اگر چشم آب مروارید می آورد، بخاطر این است که یک ماده شیمیایی که باید از آن جلوگیری کند، وجود ندارد. 
در نان انواع و اقسام ویتامین های ب وجود دارد. نان های لواش و بربری و باگت هیچگونه خاصیتی ندارند، چون فقط نشاسته هستند و سبوس آنها گرفته می شود.
ما انواع و اقسام ویتامین های مختلف نیاز داریم که جسم بازسازی شود. نگویید گران است، آیا یک عدد طالبی از یک شب تخت بیمارستان گران تر است؟ 
باید حتماً از سبزی خوردن، کاهو، گوجه، خیار، کلم و انواع و اقسام غذاها استفاده کنید. دایماً ماکارانی نخورید، اینها فقط نشاسته هستند. ما بهترین و خوشمزه ترین و زیباترین و کاملترین و مقوی ترین غذاهای دنیا را داریم. همه اینها در حال از بین رفتن هستند. ما لازانیا را به جای قرمه سبزی و فسنجان جایگزین کرده ایم. زمانی که سوختگیری می کنیم، کلی از سم ها داخل بدن جمع می شود، معده مثل یک دیگ است که غذا باید در آن پخته شود و هضم شود و وارد روده کوچک شود و از جداره روده کوچک املاح و ویتامین ها جذب بدن شود و به تمام نقاط بدن برسد.
این دیگ باید یک مقداری خالی باشد. روزه برای این است که شما طول عمرتان زیاد شود، روزه برای این است که تمام سم ها، چربی ها و اوره و خیلی از مواد اضافی خارج شود. وقتی غذا می خورید، یکسری مواد در بدن مصرف می شود و یک مقداری در بدن ذخیره می شود. مثل اینکه غذاهای قدیمی و مانده را یک سال در یخچال نگهداری کنید. این یک ماه، فرصتی است که این مواد اضافی را خارج کنیم و روزه باعث می شود که تازگی و طراوت به جسم بازگردد. اصلاً کاری به فواید مذهبی روزه نداریم، بلکه فقط بحث سلامتی و تندرستی روزه برای ما مهم است، هرچند که مسایل معنوی و مذهبی این ماه به جای خودش بسیار ارزشمند است.
 
از شخصی که تازه وارد کنگره شده است، انتظار روزه گرفتن نداریم.  در شروع کنگره 60 از ماه مبارک رمضان الگو گرفته شده است. 
چند نکته باید بررسی شود، کسانی که روی پروژه اوتی هستند و بیمار هستند، باید حتماً وعده ظهر خود را بخورند. خداوند هم اجازه داده است کسانی که مریض و بیمار هستند، روزه شان را کامل نگیرند. هر سال ما با این مشکل روبرو هستیم، شخص سه وعده 2 سی سی دارو می خورد، می گوییم که هر سه وعده را به موقع مصرف کن، ولی شخص سر خود، وعده ظهر را قطع می کند و وعده صبح و شب را به 3 سی سی تغییر می دهد. این کار را هرگز نکنید، چون در سفرتان ایجاد مشکل خواهد کرد، این گاو را پوست کنده اید و به دمش رسیده اید، پس خرابش نکنید.
چون نیت ما از روزه گرفتن علاوه بر عبادت، بازسازی جسم هم هست، باید به آن توجه کنیم. من هرسال می گویم، من معلم کسانی که روزه می گیرند نیستم، کسانی که روزه کامل می گیرند، بالاخره از یک نفر تقلید می کنند و شرایط آن را خوب می دانند، من در مورد کسانی دخالت می کنم که روزه نمی گیرند. ما که به کنگره می آییم، چون مسئله پاکسازی را در نظر می گیریم، روزه گرفتن برای مصرف کنندگان درصدی است. مثلاً یک نفر می گوید؛ روزی چهل نخ سیگار می کشم و نمی توانم روزه بگیرم، به او می گوییم که تو روزه ات را بگیر، روزی 20 نخ هم سیگار بکش.
یا یکی می گوید که من بیمار هستم و حتماً باید روزی 5 لیوان آب بخورم، وگرنه بیماری ام تشدید می شود، ما به او می گوییم که ایرادی ندارد، روزه ات را بگیر، روزی هم 2 لیوان آب بخور. 
عزیزان سعی کنید که این کار را انجام دهید. کسانی که نمی توانند روزه بگیرند، بیایند تمرین کنند و از ظهر روزه بگیرند. مسخره نکنید و نگویید که روزه فایده ای ندارد و از این حرفها. اگر جگرش را دارید، روزه بگیرد. شما از ظهر روزه بگیرد، ببینید می توانید روزه بگیرد؟ از زمان لژیون روزه بگیرید، آیا این کار را می توانید انجام دهید؟  روزه گرفتن، پرورش نفس است. کسی که ده دقیقه نمی تواند جلوی خودش را بگیرد، نمی تواند نفسش را تربیت کند. 
ـ کسانی که می توانند روزه بگیرند، درصدی بگیرند. 
ـ از یکدیگر سوال نکنید، که آیا روزه هستی یا نه ؟
ـ تظاهر به روزه خواری نکنید. اگر روزه هم نمی خواهید بگیرید، نگیرید، ولی دهن کجی و تظاهر به روزه خواری نکنید. 
ـ حتماً امکاناتی فراهم کنید که کسانی که در سفر اول هستند و احتیاج به سیگار کشیدن دارند، سیگارشان را بکشند. 
چند نکته که باید در این ماه بدانیم؛ افطاری که ما می دهیم، افطار مجلل نیست. ممکن است در یک مراسمی افطاری های ویژه ای داده شود، ولی برای ما این گونه نیست، افطاری های ما، افطاری های کارگری است. غذاهای ما لوبیاست، عدسی است، عدس پلو است، مرغ و پلو است، جوجه کباب و کباب نداریم. آش رشته، آش جو، خورشت قیمه ، قورمه سبزی هم ایرانی ندارد. نان وپنیر و زولبیا هم خیلی خوب است. 
هیچکس نمی تواند در کنگره 60 بگوید که افطار امروز با من ... اگر می خواهید افطاری بدهید، باید پول را به حساب بریزید و بقیه را مسئولین برنامه ریزی می کنند.
ما از بیرون غذا نمی گیریم. اسراف نکنید. جایی که 450نفر جمعیت دارد، برای 900نفر غذا درست نکنید.
ما باید در ماه مبارک رمضان پس انداز هم بکنیم، هر سال هم همینطور است، هر مقدار پول که در ماه مبارک رمضان اضافه می آید، به حساب زمین همان شعبه منظور می گردد. بنابراین اگر یک کاری انجام می دهیم، باید خیر کثیر باشد. 
آشپز مخصوص از بیرون نیاورید، حتی الامکان از بین بچه های کنگره آشپز بیاورید، اگر حتی خراب هم شود، بچه ها می خورند و مشکلی ندارند. 
من خودم یکسال غذا درست کردم، مثل سیمان سفت شده بود، ولی الحمدلله به بچه ها دادیم و همه خوردند و همه گفتند که چقدر خوشمزه است. 
اگر اعلام کردند که برنج یا روغن بیاورید، بهترین ها را برای کنگره بیاورید. هرچه می خواهید بیاورید، درجه یک باشد. چیزی که می خواهید در راه خداوند بدهید، باید حتماً بهترین باشد. مسئله اسراف را هم در نظر بگیرید. 
 
نام فایل تاریخ لینک
فایل صوتی سخنان مهندس 96/02/27 دانلود
فایل صوتی رهایی ها 96/02/27 دانلود

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 27 شهریور 1396 07:37 ق.ظ
Thanks , I have just been looking for information about this topic
for ages and yours is the best I've found out so far.
But, what in regards to the conclusion? Are you positive about the source?
چهارشنبه 18 مرداد 1396 10:02 ق.ظ
Nice post. I learn something totally new and challenging on sites I
stumbleupon every day. It will always be useful to read through content from other authors and use something from their
web sites.
دوشنبه 16 مرداد 1396 06:58 ق.ظ
I read this piece of writing completely about the resemblance of most recent
and preceding technologies, it's awesome article.
یکشنبه 15 مرداد 1396 08:58 ق.ظ
Today, I went to the beachfront with my kids. I found
a sea shell and gave it to my 4 year old daughter
and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She placed the shell to her ear
and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
She never wants to go back! LoL I know this is entirely off
topic but I had to tell someone!
یکشنبه 15 مرداد 1396 01:38 ق.ظ
Great article.
جمعه 13 مرداد 1396 02:16 ب.ظ
My partner and I absolutely love your blog and find a lot
of your post's to be precisely what I'm looking for. Does one offer guest writers to write content for yourself?

I wouldn't mind producing a post or elaborating on some of the subjects you write in relation to here.
Again, awesome website!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :